Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sport

Jak se zbavit křečových žil

Křečové žíly opravdu nejsou jen estetickou vadou. Varixy poukazují na oběhové selhání. Pociťujete tlak v nohách, nohy otékají nebo dokonce vidíte rozšířené žíly, které vystupují na  povrch? Pak je na čase problém s křečovými žilami řešit, samy totiž nezmizí.

Jak křečové žíly vznikají?

Hlavní příčinou jsou genetické dispozice, často má vliv i dlouhé sezení nebo stání. Pokud chlopně v žilách dolních končetin nefungují správně, krev není řádně odčerpávána, hromadí se v žilách a ty se rozšiřují. Problémy s křečovými žilami má až polovina žen a jedna třetina mužů. Více zde

Jak se křečové žíly projevují

Nejčastějším a začínajícím projevem žilní nedostatečnosti je otékání a bolest nohou. Příznaky se zhoršují v letních měsících, navečer a po delším stání nebo sezení. Pozor, síla příznaků nemusí odpovídat velikosti křečových žil. Často jsou lidé s varixy bez subjektivních obtíží. Proto neváhejte a pokud pociťujete některý z výše uvedených příznaků, objednejte se na odborné vyšetření. Estetická klinika BcD Clinic Praha nabízí komplexní vyšetření a následnou léčbu žil dolních končetin. Díky včasnému vyšetření a léčbě se křečových žil zbavíte bez větších komplikací.

Jak se křečových žil zbavit?

Všechny křečové žíly nejsou stejné. Menší metličkové křečové žíly je možné ošetřit pomocí NdYAG laseru. Sklerotizace křečových žil a flebektomie se využívá hlavně pro střední a menší křečové žíly. Pro žíly, které jsou silně postiženy, je vhodným řešením laserová operace křečových žil. Laser metodou EVLT velmi šetrně nahradil původní chirurgickou léčbu. Díky nejmodernějším technologiím je léčba křečových žil minimálně bolestivá a rychlá, obvykle se řeší ambulantně.

Předcházení vzniku křečových žil

Prevence vzniku křečových žil je omezená , protože vznik varixů je dán genetickou predispozicí a hormonálními vlivy. Obtíže je možné částečně zmírnit léky, nošením kompresivních punčoch, dodržováním životosprávy a cvičením.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button